Slide background

Systemy
sterowania i automatyki

urządzenia elektroniki okrętowej

oferta

System rozproszonych I/O

Dodano: 03 wrz 2021


Biorąc pod uwagę rosnące potrzeby naszych partnerów z sektora transportu morskiego, przygotowaliśmy dla Państwa systemu rozproszonych I/O. Dzięki nim możliwe jest m.in. odwzorowanie stanów logicznych w odległych miejscach na statku. To proste systemy, które jednocześnie nie są sterownikami programowalnymi, dzięki czemu nie wymagają wielożyłowych przewodów w montażu. Na liście ich głównych zalet znaleźć można: atrakcyjną cenę i niezawodność, nie konieczności programowania i krótki czas uruchomienia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą STEMOR w tym zakresie.

 

Dlaczego systemy rozproszonych I/O cieszą się popularnością?

Przede wszystkim te proste systemy są bardzo wygodne w instalacji na statku lub okręcie. Do ich pracy niezbędne jest jedynie zasilanie i prosta magistrala komunikacyjna (1 para przewodów). Podczas modernizacji instalacji na statkach często trzeba instalować dodatkowe okablowanie (szczególnie dla nowych systemów). Nasze narzędzia eliminuje tę konieczność. Możemy uruchomić układy wymagającego położenia dodatkowych kabli (np. 16-20 żyłowych), przy użyciu 4 żył. Nasze rozwiązanie posiada uznanie typu morskiego i przeszło wiele rygorystycznych testów eksploatacyjnych i wytrzymałościowych, zanim trafiło do sprzedaży. Systemy od STEMOR z powodzeniem mogą być instalowane w systemach bezpieczeństwa, gdzie niezawodność i użycie małej liczby elementów konstrukcyjnych są jak najbardziej wskazane.

 

Specyfika produktu

Systemy rozproszonych I/O STEMOR opierają swoje działanie tylko na 4 żyłach (Do działania w systemach bezpieczeństwa stosowane jest 8 żył), które umożliwiają wykonywanie operacji dla 16. kanałów. Ponadto posiadają zaawansowany system fail-safe z wbudowanym systemem autodiagnostyki. Rozwiązanie wykorzystywane jest w krytycznych obszarach dla bezpieczeństwa statku lub okrętu, w tym m.in. w awaryjnym wyłączaniu, sterowaniu hydraulicznym, czy też w sterowaniu napędami. Każdy system powstaje ze starannie dobranych i wielokrotnie testowanych komponentów, które mają zapewnić funkcjonalność i wydajność także w trudnych warunkach użytkowych. Nad każdym detalem czuwają specjaliści STEMOR, a produkcja odbywa się w naszych warsztatach. Od lat współpracujemy z wymagającymi klientami w zakresie elektroniki i automatyki okrętowej. System rozproszonych I/O idealnie wpisuje się w specyfikę naszej działalności oraz w aktualne potrzeby rynku armatorów jednostek pływających. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Do pobrania: Karta katalogowa