Slide background

Systemy
sterowania i automatyki

urządzenia elektroniki okrętowej

oferta

Telegraf awaryjny

Dodano: 06 sie 2021


Czym jest telegraf awaryjny oferowany w STEMOR?

Proponowany i przygotowywany na specjalne zamówienie klienta telegraf awaryjny to w pełni elektroniczne urządzenie. Jego zastosowanie umożliwia przekazywanie zadań pomiędzy stacją w sterówce i stacją w maszynowni. Jak sama nazwa wskazuje, jego zadaniem jest zapewnienie połączenia w sytuacjach awaryjnych, do których może dojść w warunkach aktywnej żeglugi. Posiadanie telegrafu awaryjnego minimalizuje ryzyko wypadków morskich oraz jest wymagane przez międzynarodowe przepisy.

 

Precyzyjny montaż wpuszczany i wysoka jakość produkcji

W STEMOR dbamy o to, aby każde oferowane przez nas urządzenie spełniało najwyższe rynkowe standardy w zakresie wytrzymałości eksploatacyjnej i funkcjonalności. Tak też jest w przypadku telegrafu awaryjnego. Urządzenie z powodzeniem można wykorzystać przy napędzie ze śrubą nastawną oraz stałą, a opisy poszczególnych pozycji przygotujemy w dowolnie wybranym przez Państwa języku. Produkcja prowadzona jest w naszych warsztatach, dzięki czemu czuwamy nad każdym jej etapem. Telegraf awaryjny modelu ST-ATM-1.A posiada parametry techniczne zgodne z wymaganiami SOLAS. Urządzenie przeznaczone jest do montażu wpuszczanego. Wytrzymały panel przedni powstaje z poliwęglanu. Następnie pokrywamy go utwardzanym lakierem ochronnym oraz dodajemy ochronną ramkę aluminiową, co zwiększa wytrzymałość urządzenia. Dzięki temu nie zawiedzie Państwa nawet w najtrudniejszych warunkach. Posiadanie sprawnego i funkcjonalnego telegrafu awaryjnego pozwala zwiększyć bezpieczeństwo żeglugi.

 

Dostosowanie parametrów do potrzeb klienta

Jako STEMOR jesteśmy w stanie dostosować wybrane parametry i cechy charakterystyczne urządzenia do potrzeb armatora statku i jego załogi. Wśród funkcjonalności znajdują się m.in. ściemniacz, czy też wyjście VDR. Szczegóły techniczne, jak i dokładną wycenę otrzymają Państwo po bezpośrednim kontakcie z naszymi doświadczonymi specjalistami. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w zakresie instalacji telegrafu awaryjnego i innych urządzeń elektroniki i automatyki okrętowej.

Do pobrania: Karta katalogowa